Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Odstąpienie od umowy

 1. Konsument ma prawo odstąpić od Umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od Umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym Konsument wszedł w posiadanie zamówionych towarów lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Konsumenta weszła w posiadanie zamówionych towarów.
 2. Aby zachować termin do odstąpienia od Umowy, wystarczy, aby Konsument wysłał pocztą tradycyjną na Adres Sklepu lub pocztą elektroniczną na Adres Poczty Elektronicznej jednoznaczne oświadczenie dotyczące wykonania przysługującego mu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od Umowy.
 3. Konsument może skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od Umowy zamieszczonego w Sklepie (Formularz zwrotu - załącznik nr 1 Regulaminu), jednak nie jest to obowiązkowe.
 4. W przypadku odstąpienia od Umowy zwracane są Konsumentowi wszystkie otrzymane od niego płatności, w tym koszty dostawy zamówionych towarów (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranej przez Konsumenta metody dostawy innej niż najtańsza zwykła metoda dostawy oferowana przez Sklep), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym Sprzedawca został poinformowany o decyzji Konsumenta o wykonaniu prawa odstąpienia od Umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych metod płatności, jakie zostały przez Konsumenta użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie Konsument zgodził się na inne rozwiązanie; w każdym przypadku Konsument nie ponosi żadnych opłat w związku z tym zwrotem.
 5. Sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania przez Sprzedawcę zamówionego towaru lub do czasu dostarczenia Sprzedawcy dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
 6. Konsument zobowiązany jest do odesłania zamówionych towarów wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy oraz dowodem zakupu (paragon) lub innym dokumentem potwierdzającym sprzedaż, na Adres Sklepu, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym Konsument poinformował o odstąpieniu od Umowy. Termin jest zachowany, jeżeli Konsument odeśle zamówione towary przed upływem terminu 14 dni.
 7. W przypadku przesłania oświadczenia o odstąpieniu od umowy tylko drogą elektroniczną i nie przesłania paragonu, prosimy również o przesłania np. drogą elektroniczną oświadczenie o zagubieniu / nieprzesłaniu paragonu fiskalnego.
 8. Towar należy zwrócić w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Konsument powinien zwrócić towar w takim składzie ilościowym i jakościowym, z zastrzeżeniem zdania pierwszego, jaki otrzymał od Sprzedawcy. W szczególności powinien dołączyć wszelkie otrzymane wraz z towarem części, akcesoria, instrukcje, warunki użytkowania, itp. dokumenty, a także oryginalne opakowanie również wtedy, gdy zostało usunięte w ramach wykonywania zwykłego zarządu rzeczą sprzedaną.
 9. Koszty związane z odesłaniem zamówionego towaru ponosi Konsument, mając na uwadze, aby wybrać taki sposób, by towar dotarł do Sprzedającego w stanie nie zniszczonym.
 10. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.
 11. Jeśli przedmiotem Umowy był towar zakupiony w zestawie z innym towarem, to zwrotowi podlega cały zestaw.
 12. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
 13. Prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży zawartej na odległość nie przysługuje Konsumentowi w odniesieniu do umów, w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.
pixelpixelpixel